Na czym polega konfekcjonowanie towarów?
Przed przystąpieniem do wysyłki różnego rodzaju towarów, należy je odpowiednio przygotować zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Jednym z często praktykowanych etapów tego procesu jest tak zwane konfekcjonowanie. Na czym ono polega i dlaczego jest tak istotne? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konfekcjonowania.
Konfekcjonowanie towarów – jaki jest jego cel?
Konfekcjonowanie towarów to termin, który może brzmieć skomplikowanie, jednak nie tak trudno wyjaśnić, na czym on polega. Nazwą tą określa się szereg działań mających na celu przygotowanie określonych produktów do sprzedaży lub wysyłki. W skład procesu wchodzą między innymi:
Przeczytaj również: Wysokiej jakości opakowania, czyli skuteczny sposób na zdobywanie klientów
przepakowywanie produktów,
etykietowanie,
umieszczanie odpowiednich oznaczeń (np. kodów kreskowych),
kompletowanie zestawów,
dołączanie gratisów.
Bardzo ważne jest to, że konfekcjonowanie towarów zakłada modyfikacje jedynie w opakowaniach produktów, nie zmienia natomiast ich cech fizycznych. Przygotowywanie ładunków w ten sposób to przykład działania podejmowanego w ramach obsługi celno-spedycyjnej. Bardzo istotne jest prawidłowe przeprowadzenie procesu konfekcjonowania, tak aby towary były odpowiednio oznaczone i bezpiecznie zapakowane. Dobrze przygotowane produkty mogą stanowić swego rodzaju wizytówkę danej marki.
Znaczenie konfekcjonowania towarów
Konfekcjonowanie towarów to bardzo ważny etap w procesie przygotowania produktów do sprzedaży stacjonarnej lub internetowej. Działanie to ma znaczenie nie tylko pod względem praktycznym, ale również marketingowym. Klient o wiele chętniej zwróci uwagę na estetycznie zapakowany produkt, szczególnie jeśli z kartonu czy butelki uzyska przydatne informacje na jego temat. Zachęcające będą też niewątpliwie gratisy lub próbki. Konfekcjonowaniem towarów zajmują się specjalistyczne firmy, między innymi te oferujące spedycję morską. Gdynia to jedno z miast, gdzie działają przedsiębiorstwa tego typu. Często oferują one szereg działań związanych z importem i eksportem towarów, w tym ich konfekcjonowanie. Każde zadanie wchodzące w skład obsługi celno-spedycyjnej musi być przeprowadzane z dbałością, tak, aby ładunki były zachowane w dobrym stanie. Współpraca z doświadczoną firmą to większa gwarancja efektywnej sprzedaży określonych produktów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana